Ízek Imák Szerelmek
Történet: Liznek (Julia Roberts) mindene megvan, amiről csak egy nő álmodhat: férj, ház, sikeres írói karrier. Ám ő mégis boldogtalan. Hirtelen elhatározásból elköltözik otthonról, és kilép a házasságból. Viszonyt kezd egy nála jóval fiatalabb színésszel, Daviddel (James Franco). De igazából ez sem elégíti ki. Úgy érzi, levegőváltozásra van szüksége, ezért világkörüli útra indul. Olaszországban felfedezi az élet örömeit, Indiában a szellemét és a lelkét ápolja, mígnem Bali szigetén megtalálja a belső egyensúlyát. Ráadásul találkozik Felipével (Javier Bardem), a bohém brazillal.
Véleményem: Sok olyan ember van aki boldogtalan, de nem veszik észre. Nem ismerik önmagukat. Sokat segíthet a meditálás, az egyedüllét, de van, hogy utazni kell. Van az a mondás: Elkel veszned, hogy megtaláld önmagad! Ha nem vagy boldog, merj változtatni. Nem kötelező szenvedned. És nem is szabad. A filmet mindenkinek ajánlom.
Ízlések és pofonok
Történet: A gyönyörű Kate (Catherine Zeta-Jones) Napóleont megszégyenítő határozottsággal irányítja az egyik legelegánsabb étterem konyháját. Ám egy baleset felborítja egyeduralmát, az árván maradt kilencéves unokahúga, Zoe (Abigail Breslin) hozzá kerül, aki alaposan megnehezíti az életét. Mindezt tetézi, hogy új szakács érkezik az étterembe. Nick (Aaron Eckhart) másképp él és másképp gondolkodik, mint ő. Mégis lassacskán megfőzi az addig minden csábításnak ellenálló nőt.
Véleményem: Nagyon szerettem. Bár nem vagyok munka mániás. De veszélyessé válhat ha valaki elfelejt élni. Szórakozni. Kikapcsolni. Meg kell találni az egyensúlyt. Ez a film ébresztő lehet minden munka mániásnak. Meg egy szórakoztató film. :)
Az ördög prádát visel
Történet: Miranda Priestly a divat legnagyobb hatalmú úrnője, akinek ápolt kezeitől retteg a New York-i divatipar, aki senkit nem tűr meg útjában, ha tervei kivitelezéséről van szó, tökéletesen ellenőrzése alatt tartja a "divat bibliáját", a Runway Magazine-t, annak munkatársai életét teljesen megkeserítve. Miranda új munkatársa, Andy Sachs a frissen végzett főiskoláslány egyáltalán nem illik a képbe: szürke, jellegtelen, tökéletes ellentéte a cégnél dolgozó díváknak. Amikor belép a szerkesztőségbe, megdöbbenve jön rá, hogy a munka, amelyre jelentkezett nem elszántság és céltudatosság kérdése.
Véleményem: No, ez a film azon kívül, hogy csodálatos ruhák vannak benne. Egy olyan főnököt mutat be akinél, soha nem akarsz dolgozni. Nem kapsz elismerést, nem kapsz jutalmat. Ha valamit jól csinálsz akkor is szenvedsz tovább. Nem lehet neki megfelelni. Igazából én nem vagyok főnök, de nagyon szerettem a filmet. A külső nem minden, a belső is fontos. A kapcsolatokat nem szabad elhanyagolni stb..
Büszkeség és Balítélet
Történet: Anglia a 18. század végén. A Bennet család életét felbolydul, amikor a közelükbe költözik Mr. Bingley, a tehetős agglegény. A férfi baráti között ugyanis biztosan bőven akad majd kérő mind az öt Bennet lány számára. Jane, a legidősebb nővér azon fáradozik, hogy meghódítsa Mr. Bingley szívét, míg a vadóc Lizzie a jóképű és dölyfös Mr. Darcyval ismerkedik meg, kirobbantva ezzel a nemek háborúját. Amikor Mr. Bingley váratlanul Londonba utazik, magára hagyva a kétségbeesett Jane-t, Lizzie Mr. Darcyt teszi felelőssé a szakításért.
Véleményem: Nagyon szerettem. Sosem szabad pletykákra alapozni azt, hogy hogyan vélekedünk másokról. Különben lehet, hogy nem ismerünk meg egy csodálatos embert. És a büszkeség jó, de nem szabad túlzásba vinni. Nem mi vagyunk a világközepe. Ez egy csodálatos film.
Mindenség elmélete
Történet: 1963-ban a hírneves Cambridge-i Egyetemen Stephen Hawking, az ifjú kozmológus öles léptekkel halad a tudomány útján, és feltett szándéka, hogy talál egy "egyszerű, meggyőző magyarázatot" az univerzumra. Saját világa is kitárul, amikor fülig beleszeret egy bölcsész lányba, Jane Wilde-ba. Ám egy szerencsétlen baleset után ez az egészséges, aktív fiatalember 21 évesen megrázó diagnózissal kénytelen szembesülni: motoros neuronbetegség támadta meg végtagjait és képességeit, amely fokozatosan korlátozni fogja beszédében és mozgásában, és két éven belül bele fog halni. Jane szeretete, támogatása és elszántsága megingathatatlan, és a pár összeházasodik. Újdonsült feleségével az oldalán Stephen nem hajlandó tudomásul venni a diagnózist. Jane arra bátorítja Stephent, hogy fejezze be doktorátusát, melynek tárgya első elmélete az univerzum keletkezéséről. Családot alapítanak, és frissen szerzett és széles körben ünnepelt doktori címével felfegyverkezve Stephen belevág legambiciózusabb tudományos munkájába, melynek tárgya az, amiből neki oly kevés adatott: az idő. Miközben a teste egyre szűkebb korlátok közé kerül, szelleme túlszárnyal az elméleti fizika határain.
Véleményem: Bár a film nem tökéletes, én mégis szeretem. Talán azért szerettem annyira mert a szereplői tényleg léteznek. És mert Stephen Hawking a legnagyobb példaképem a világon. Végig mutatja a film, hogy hogyan lehet egy átlagos egyetemi diákból, az aki ma. Végig mutatja a leépülését. És ami a legjobban tettszik magában Hawkingban, hogy feladhatta volna, de nem tette. Kitartott. És mind a mai napig ki is tart. A film nagyon megható, szomorú és vicces :)
A könyvtolvaj
Történet: A második világháborús Németországban nevelőszülőkhöz kerül az élénk fantáziájú kislány. Liesel most ismerkedik a betűkkel, a könyvek egy új világot nyitnak meg előtte. Ugyanakkor az élet egyre félelmetesebbé válik. Különösen, hogy a család egy titkos vendéget rejteget a lépcső alatt. Liesel és Max, a zsidó kamaszfiú közösen fedezik fel a szavak erejét, amely kapaszkodót nyújt nekik a körülöttük zajló borzalmak közepette, segít akkor is, amikor az ember már úgy érzi, hogy minden elveszett.
Véleményem: Igen, ezt is imádom. Liesel teljesen elvarázsol. Gyermeki, őszinte. Nem szerettem még soha ennyire egy második világháborús filmet. Sajnos a könyv hiába van meg, még nem olvastam el. De a filmet már egy tucatszor megnéztem.
Komfortos Mennyország
Történet: A tizennégy éves Susie egy napon nem érkezik haza az iskolából. Ahogy telik-múlik az idő a Salmon család aggódni kezd a legidősebb lányuk miatt, aki nem szokott kimaradni ilyen sokáig. Kétségbeesve keresni kezdik, de nem találják. A rendőrség kinyomozza, hogy Susie gyilkosság áldozata lett, ám a tettest nem sikerül elfogni. Közben kiderül, hogy a kislány a föld és a mennyország között van, onnan tekint le a családjára, melyben mindenki a maga módján próbálja feldolgozni a tragédiát. Jól ismeri a gyilkosát is, aki sokkal közelebb van hozzájuk, mint azt bárki gondolná.
Véleményem: Húúú, de sokszor láttam. És egyszer nem bírtam ki sírás nélkül. Ez egy nagyon szomorú, depresszív mégis vidám film. Nem érdemes akkor megnézni mikkor vidám vagy. Inkább akkor nézd meg mikkor, se nem szomorú sem nem vidám vagy. Inkább olyan normálisan. :)
Őőő, igazából ha most nem állok le akkor ez lesz a világ leghosszabb posztja :D